Naar hoofdinhoud Naar navigatie
7 november 2026

Chiaroscuro & andere nieuwe Italiaanse tips op Netflix

Het is ‘s avonds weer vroeg donker, dus dat betekent alle tijd voor een Italiaanse film of serie op Netflix. We delen drie nieuwe kijktips: Chiaroscuro, Noi un po’ meglio en Minerva – La Scuola.

Chiaroscuro – kunstzinnige moorden in Rome

Vanaf 11 november dompel je je onder in Chiaroscuro, een achtdelige serie over de Romeinse kunstwereld.

Je maakt kennis met Cosmo Speranza (Pierpaolo Spollon), een briljant kunstexpert die direct kan zien of een kunstwerk echt is. Wanneer de directeur van een beroemde Romeinse kunstgalerie dood wordt aangetroffen, blijkt zijn lichaam op een opvallende manier neergelegd, als een van de figuren op een schilderij van Artemisia Gentileschi.

Zo raakt Speranza betrokken bij het politieonderzoek naar de moord. Samen met inspecteur Angelo Tiberi (Andrea Lattanzi) vormt hij een ongebruikelijk maar effectief rechercheduo dat zich bezighoudt met dit mysterie waarin kunst en misdaad met elkaar verweven zijn, in het fascinerende decor van de Eeuwige Stad.

Al snel wordt duidelijk dat het gaat om een seriemoordenaar, die al zijn misdaden baseert op bekende kunstwerken. Voor Speranza wordt de jacht op de moordenaar persoonlijk als op een plaats delict een schilderij verschijnt waarop zijn ouderlijk huis staat.

Hij beseft dat de dader op deze manier met hem probeert te communiceren, waardoor het onderzoek verweven wordt met geheimen uit zijn verleden.

Bekijk alvast de trailer:

Ontdek de filmlocaties van Chiaroscuro in Rome

De opnames van Chiaroscuro vonden plaats op een aantal bekende locaties, zoals het Circo Massimo, waar het huis van Speranza op uitkijkt, en de Fontana dell’Acqua Paola op de Gianicolo.

Ook herken je de Fori Imperiali, het Pantheon, de Galleria Nazionale d’Arte Moderna e Contemporanea en het Tibereiland.

Echte Romekenners zullen ook het MAXXI, de Lanterna di Fuksas, de Gazometro, het Museo Nazionale Etrusco in Villa Giulia, Palazzo Barberini, de Terme di Caracalla, Villa Medici en de moderne Dio Padre Misericordioso-kerk weten te spotten. Buiten Rome is onder meer gefilmd in het Parco dei Mostri in Bomarzo.

foto’s: Erika Kuenka | Netflix

Noi un po’ meglio – ontroerende film over adoptie

Ook de film Noi un po’ meglio van Daniele Luchetti is grotendeels opgenomen in en om Rome, met name in Fiumicino, maar ook in Saturnia en zelfs in Amsterdam. Sinds eind oktober weet dit verhaal over adoptie kijkers recht in het hart te raken.

Waarom willen Simone (Elio Germano) en Lucia (Maria Chiara Giannetta) een kind? Dat is de vraag die het stel gedurende het hele verhaal moet beantwoorden. Sinds ze elkaar kennen, is het duidelijk dat het stel functioneert dankzij een heel bijzonder evenwicht.

Simone, brandweerman, blijft het liefst in zijn comfortzone. Hij is nauwgezet, een echte familieman en vaak bezig met wat anderen van hem vinden. Lucia daarentegen is impulsief en niet in staat om dingen voor zich te houden.

Nadat ze vier jaar samenwonen besluiten ze op een gegeven moment de grote stap te zetten en zich aan te melden voor een adoptiekind. Daarmee begint een bijzonder avontuur, met ontmoetingen en gesprekken met maatschappelijk werkers en bureaucratische rompslomp die hen zwaar op de proef stelt.

Ze ondervinden bovendien veel sociale druk die soms onzichtbaar maar altijd verstikkend is, waardoor ze zich kwetsbaar voelen. In hun strijd om adoptie laten Lucia en Simone zien dat hun wens geen reden tot schaamte is en je alles op alles kunt zetten om je droom na te jagen…

foto’s: Antonio Faccilongo | Netflix

Bekijk alvast de trailer:

Minerva – La Scuola

Deze achtdelige serie staat al sinds de start van de herfst op Netflix, maar we hadden nu pas tijd om te kijken.

Minerva – La Scuola speelt zich af op een militaire middelbare school in Napels, waar discipline en strenge regels de achtergrond vormen voor de verhalen van verschillende jongeren.

Deze school is een wereld waar de leerlingen bij zonsopgang worden gewekt, waar mobiele telefoons en burgerkleding niet zijn toegestaan en waar onder andere militaire tactiek en schermlessen op het lesrooster staan.

Je volgt vooral eerstejaars Salvo (Ciro Minopoli), die uit een pleeggezin komt, Vincenzo (Biagio Venditti), die de militaire carrière van zijn vader wil navolgen, en Camilla (Margherita Buoncristiani), een verwend meisje uit Milaan die door haar vader als straf op het internaat is geplaatst.

De drie sluiten vriendschap en bundelen hun krachten om het jaar door te komen én om een groot mysterie op te lossen: wat is er gebeurd met Francesco, de vriend van Salvo, die spoorloos is verdwenen?

Salvo doet er alles aan om de waarheid over hem te ontdekken, maar stuit daarbij op stilzwijgen en terughoudendheid. De school blijkt achter de strakke rangorde en de glanzende façade heel wat geheimen te verbergen…

Bekijk alvast de trailer:

Twee historische filmlocaties

Het decor van deze serie bestaat uit twee bijzondere plekken die eeuwen aan geschiedenis met zich mee dragen. La Reggia di Portici, de voormalige zomerresidentie van de Bourbons, stelde sfeervolle ruimtes ter beschikking aan de makers van de serie.

Zo werd de achttiende-eeuwse bibliotheek de bibliotheek van de school en veranderde de stijlvolle Sala Pompeiana in het kantoor van de commandant, terwijl de grote elliptische Esedra het toneel is van de vlaggenceremonies.

Niet ver daarvandaan staat Villa Campolieto, die in de achttiende eeuw werd gebouwd naar een ontwerp van Mario Gioffredo en voltooid door Luigi Vanvitelli. Deze villa stelde haar kelders ter beschikking, perfect om de duistere wendingen in de plot te begeleiden.

foto’s: Netflix

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Ciao tutti is hét startpunt voor je vakantie naar Italië, bomvol persoonlijke tips. Buon viaggio!