Naar hoofdinhoud Naar navigatie
25 oktober 2024

Hotel Fameli – perfecte bestemming voor een gezinsvakantie in de bergen

De naam zegt het al: Hotel Fameli is een echt familiehotel. Het wordt met veel liefde en toewijding gerund door de familie Gasser en richt zich vooral op gezinnen die op zoek zijn naar een comfortabel en plezierig verblijf in een omgeving waar jong en oud zich kunnen vermaken.

Het hotel biedt talloze activiteiten voor zowel kinderen als volwassenen, waardoor het de perfecte bestemming is voor een gezinsvakantie in de bergen.

Marloes neemt er voor Ciao tutti een kijkje. Zonder kinderen, maar ook dan is het een heerlijk hotel voor een ontspannen weekje weg!

Heerlijk verblijf voor groot en klein

Marloes: ‘Bij aankomst voel ik me direct welkom. Er heerst een hele ontspannen sfeer. Manuel Gasser vertelt bij een glas wijn over de vele activiteiten voor kinderen die het hotel dagelijks organiseert. Zo kun je aansluiten bij een van de georganiseerde wandelingen om de directe omgeving te verkennen, maar er zijn ook een kinderclub en uitgebreide speelruimtes.

Je kunt er fietsen huren voor het hele gezin, met een ruim aanbod aan (elektrische) mountainbikes voor jong en oud. Er zijn ook fietskarren zodat ook de allerkleinsten mee op pad kunnen.

De gezinssuites, kamers en appartementen beschikken over voldoende ruimte om er met het gehele gezin comfortabel te vertoeven. Zo zijn er stapelbedden voor de kinderen en wordt er ook aan de ontspanning voor de ouders gedacht, met bijvoorbeeld een luxe jacuzzi, zodat je je kamer niet hoeft te verlaten om lekker te ontspannen.

Wellness & sky pool

Daarnaast beschikt het hotel over twee fijne luxe wellnessruimtes; eentje voor volwassenen en eentje voor het hele gezin. Ook de verschillende zwembaden zorgen voor voldoende en afwisselend vermaak voor iedereen.

Mijn favoriet? De sky pool, met een prachtig uitzicht op de bergen rondom het hotel!

Aan tafel bij Hotel Fameli

Elke avond kun je aanschuiven voor een uitgebreid en heerlijk à la carte diner, waarbij je kunt kiezen tussen verschillende Italiaanse keukens. Zo zijn er gerechten uit de traditionele Italiaanse keuken, maar ook uit Zuid-Tirol.

Ook hier wordt goed meegedacht wanneer lang tafelen een uitdaging is voor het hele gezin. Je geeft bij het ontbijt aan  welke gerechten je kiest en deze worden vervolgens vlot geserveerd.

‘s Ochtends staat er een zeer uitgebreid vers ontbijtbuffet klaar met verschillende soorten brood, yoghurt, fruit en uiteraard ook veel zoete lekkernijen. Ook is er een buffet met warme gerechten.

Er wordt bovendien uitstekend rekening gehouden met allergieën en dieetwensen, zowel voor het ontbijt als voor het diner.

Het restaurant is zo ingericht dat het voor iedereen gezellig tafelen is, of je nu met z’n tweeën bent of met een hele familie. Op elk detail wordt gelet.

met dank aan Hotel Fameli voor een aantal foto’s

Verken Valdaora

Het hotel ligt in Valdaora (Olang in het Duits), een pittoresk dorpje in Zuid-Tirol met een klein maar gezellig dorpscentrum met op de voorgevel van de kerk de heilige Christoffel, beschermheilige van de reizigers.

Hier loop je in een paar minuten naar toe, voor een krachtige espresso met versgebakken lekkers bij bakkerij Trenker of een hartig tussendoortje bij Minigrill Schorsch.

Ook zijn er verschillende restaurants en een ruim aanbod aan winkels en een supermarkt, allemaal op steenworp afstand van het hotel. Iets verder weg dompel je je onder in de wonderen der natuur.

Cascate di Riva – Reinbach watervallen

Op ongeveer twintig minuten rijden van het hotel liggen de indrukwekkende Cascate di Riva of Reinbach watervallen, die je op verschillende hoogtes kunt bekijken.

Vanaf de parkeerplaats kun je op twee manieren naar het eerste punt lopen, via een mooi bospaadje of over een weg die goed begaanbaar is. In zo’n twintig minuten bereik je het eerste punt. Hoewel dit nog niet echt op hoogte is, is een spectaculaire aanblik van de waterval gegarandeerd.

Mocht je nog verder willen lopen en de andere delen van de waterval willen zien, kan dat via goed gemarkeerde paden.

Lago di Landro

Als je in de Dolomieten bent, is een bezoek aan een van de natuurparken natuurlijk een must. Ik rijd naar Tre Cime di Lavaredo (Drei Zinnen), hét symbool van de Dolomieten.

Onderweg is een stop bij het Lago di Landro (Dürrensee) een aanrader, om onder het genot van een cappuccino bij Ristorante Dürrensee uit te kijken op de eerste hoge pieken voordat je het natuurpark inrijdt.

Tre Cime di Lavaredo

De route door het natuurpark leidt over prachtige bergwegen naar de parkeerplaats bij Rifugio Auronzo.

Je kunt verschillende wandelingen maken, van meerdaagse tochten tot een korte wandeling. Wij kiezen voor het laatste en lopen in een half uur naar Rifugio Lavaredo, de berghut aan de voet van de Tre Cime.

Dit pad is goed begaanbaar en voor iedereen te belopen. Zo begeef je je midden in de bergen zonder een lange wandeling over technisch terrein. Ondanks dat dit een korte route is kijk je wel je ogen uit. Het uitzicht is enorm afwisselend en spectaculair.

Meer weten over de Tre Cime di Lavaredo? Ciao tutti-collega Erwin vertelt er in deze blog meer over!’

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Ciao tutti is hét startpunt voor je vakantie naar Italië, bomvol persoonlijke tips. Buon viaggio!

autohuur italië
Bol AlgemeenBol Algemeen