Naar hoofdinhoud Naar navigatie
20 maart 2026

Ga op kookreis in Toscane met Pauline’s Cuisine

Stel je voor: vier dagen genieten in het hart van Toscane, die voelen als een complete vakantie. Even helemaal weg uit de dagelijkse drukte. Dat is precies wat de kookreis van Pauline’s Cuisine biedt: een korte maar onvergetelijke manier om je onder te dompelen in het Toscaanse leven, met prachtige plekken om te ontdekken en bijzondere ontmoetingen die je niet snel zult vergeten.

Pauline organiseert deze culinaire reizen in het voor- en najaar. Alles is voor je geregeld. Je verblijft in een sfeervolle podere (boerenhoeve).

Elke avond duik je samen met Pauline en de andere deelnemers aan de kookreis de gezellige keuken in om een uitgebreid Toscaans diner te bereiden, met authentieke gerechten. Natuurlijk drink je bij elke gang een bijpassend glas wijn, precies zoals de Italianen dat doen: rustig, gezellig en met volle aandacht voor het eten.

Bezoek een wijnhuis en proef verrukkelijke vin santo

Overdag trek je eropuit om de mooiste plekken van Toscane te ontdekken, plekken waar de meeste toeristen nooit komen. Zo bezoek je een bijzonder biologisch wijnhuis hoog op een berg, vlak bij Terricciola, een schilderachtig wijndorp in het hart van Toscane.

Dit wijnhuis wordt volledig gerund door vrouwen; de mannen helpen alleen tijdens de druivenoogst in het najaar. Hier wordt ook een verrukkelijke vin santo gemaakt. Normaal dip je daar cantuccini in, maar deze ‘heilige wijn’ is zó bijzonder dat je hem eigenlijk puur moet proeven om niets van de smaak te missen.

Op het terras van het wijnhuis, dat uitzicht biedt over de glooiende heuvels, schuif je aan voor een uitgebreide lunch die keukenprinses Antonella bereidt. Denk aan klassiekers zoals pappa al pomodoro, crostini met salsiccia en stracchino, een heerlijke frittata en nog veel meer Toscaanse lekkernijen.

Heerlijke kazen en wilde kruiden

Pauline neemt je ook mee naar een bijzondere kaasmakerij waar Ernestina samen met haar twee dochters biodynamische kazen maakt. Over het terrein lopen kuddes schapen en geiten, en er staat zelfs een ezel die de wolven op afstand houdt.

Elke dag maakt Ernestina andere kazen, van mozzarella en scamorza tot pecorino, geitenkaas en ricotta, maar ook yoghurt van geiten- en schapenmelk. Haar kazen zijn zo goed dat ook haar beroemde buurman, Andrea Bocelli, regelmatig verse formaggi komt halen.

Een andere bijzondere ontmoeting is met Franco uit Radda in Chianti. Franco is wildplukker en levert zijn vondsten aan Michelinchefs in Florence en omstreken. Hij weet alles van eetbare planten en kruiden en heeft er zelfs meerdere boeken over geschreven.

Samen met hem ga je op pad in de natuur rondom de podere om wilde kruiden en planten te zoeken die je ’s avonds in het diner verwerkt, van wilde asperges tot venkel- en komkommerkruid.

Na deze wandeling kijk je voorgoed anders naar een berm of een stukje gras. Overal groeien verrassend veel eetbare en gezonde planten.

Truffels zoeken met Mela en Pepe

In het najaar ga je in plaats van wildplukken op truffeljacht. Samen met tartufaio (truffeljager) Emanuele wandel je het bos in voor een bijzondere ervaring, op zoek naar de beroemde Toscaanse truffels.

Emanueles trouwe honden, Mela en Pepe, wijzen de weg. Met hun scherpe neuzen speuren ze tussen de bladeren en onder de aarde naar de verborgen schatten van het bos.

Tijdens het zoeken zie je hoe bijzonder de band tussen Emanuele en zijn honden is. Ze zijn volledig op elkaar ingespeeld, als één team. De honden willen hun baasje nooit teleurstellen en doen er alles aan om die kostbare geur op te sporen.

Dat maakt het elke keer weer spannend. Vinden we een of meer truffel(s)? Meestal wel, al blijft het altijd een beetje afhankelijk van het weer en de omstandigheden in het bos.

Als het lukt dan kunnen we tijdens het diner proeven van een van de meest exclusieve delicatessen van Italië: de beroemde tartufo bianco pregiato, de kostbare witte truffel!

Pasta en gelato proeven

Pasta mag natuurlijk niet ontbreken tijdens de kookreis. Je krijgt een kijkje in een kleine ambachtelijke pastafabriek, waar je leert waarom er zo’n groot kwaliteitsverschil zit in pasta.

Het familiebedrijf dat je ontvangt, maakt pasta op traditionele wijze en als je die eenmaal hebt geproefd wil je eigenlijk nooit meer anders. Niet voor niets verkoopt Pauline deze pasta ook in haar webshop.

Houd wel een plekje over voor een ijsje, in het prachtige Volterra, een van de oudste steden van Italië. Wanneer je door de straatjes loopt, kun je de historie bijna voelen. Bewonder het indrukwekkende Romeinse theater en laat Pauline je de weg wijzen naar een piepkleine gelateria van nog geen drie bij twee meter groot, waar je misschien wel het lekkerste ijs van Toscane proeft.

Biologische olijfolie en wijn

Voor je je koffer weer inpakt, bezoek je nog een tweede biologisch wijnhuis. Dit keer een heus wijnkasteel, op een spectaculaire plek hoog op een heuvel. Naast prachtige wijnen maken ze er ook heerlijke biologische olijfolie, die in het sfeervolle winkeltje te koop is.

Met al dit lekkers is de kookreis van Pauline’s Cuisine een perfecte mix van koken, ontdekken, proeven en genieten. Een paar dagen volledig ontzorgd in het mooiste deel van Toscane, vol bijzondere ontmoetingen, authentieke smaken en herinneringen die nog lang blijven hangen.

Ga je mee koken in Toscane?

Dit voorjaar zijn er nog een paar plekjes beschikbaar voor de reis van 21 tot en met 24 april. Meld je snel aan via deze link als Pauline een schort voor je mag klaarleggen.

De data voor dit najaar maakt Pauline binnenkort bekend. Alvast genieten van een voorproefje? Volg Pauline dan via Instagram en/of Facebook en proef virtueel alvast mee!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Ciao tutti is hét startpunt voor je vakantie naar Italië, bomvol persoonlijke tips. Buon viaggio!