Bijna is het zover, zomervakantie! Aanstaande vrijdag sluiten de eerste scholen hun deuren en vinden Nederlandse en Vlaamse gezinnen hun weg naar talloze campings, aan het Gardameer, in de heuvels van Toscane of aan een van de vele stranden die Italië rijk is.
Het Italiaanse dolce vita wacht. Nog even en dan is het weer genieten, van ’s ochtends heerlijk wakker worden met een cappuccino, blote voeten in het gras, zwaluwen die over het zwembad scheren, uitgebreid lunchen, slenteren door Italiaanse dorpjes met hun karakteristieke steegjes, een barretje en een alimentari en ’s avonds gezellig samen eten – maar dan wel op zijn Italiaans!
Deze cotolette di agnello (lamskoteletjes) lenen zich prima om op de camping bereid te worden – al is het ook voor iedereen die gewoon thuis eet een ideaal gerecht om de vakantievoorpret en een bordje Italië op tafel te toveren!
Wat heb je nodig?
Voor vier tot zes personen heb je nodig: 10 lamskoteletten | peper en zout | 1 citroen | 4 eieren | broodkruim | evt. zonnebloemolie | 10 kerstomaatjes in vieren gesneden | peterselie, fijngehakt
Hoe maak je de lamskoteletjes?
Maak de koteletjes een beetje plat. Strooi er wat zout en peper over en wring de citroen erover uit. Wentel de koteletten in de losgeklopte eieren en daarna in het broodkruim.
Bak ze aan beide zijden mooi bruin, grill ze in een grillpan of frituur ze in voldoende hete olie. Laat uitlekken, leg ze even op keukenpapier. Garneer met de kerstomaatjes en de peterselie. Buon appetito!
Dit recept is afkomstig uit
La vera cucina italiana | An & Jos Expeels | ISBN 9789020997965 | uitgeverij Terra Lannoo
Koken op de camping
Bij www.campz.nl, de online shop voor droomtochten met de caravan en kamperen onder de sterrenhemel, vind je een heel scala aan barbecues, campingfornuizen, koelboxen, gasflessen, keukenartikelen en andere kampeerspullen, om van je verblijf op een van de vele Italiaanse campings ook culinair een feestje te maken.
Oh ik ben dol op de Italiaanse keuken maar nog nooit in Toscane geweest. Staat hoog op mijn travel wishlist.
Echt doen Lin! Prachtige regio, heerlijke keuken – betoverend! Als je tips nodig hebt, fammi sapere!