Of je nu naar het Comomeer, Ligurië, Toscane, Rome of Sicilië gaat, wij hebben vijftien nieuwe boekentips voor je die je meevoeren naar de plek waar je vakantie viert. Uiteraard ook perfect om thuis naar Italië te reizen, pagina na pagina genietend van een onvergetelijk decor voor spannende, romantische en leerzame verhalen!
Onder de felle zon
Schrijver Hannah kampt met een onbeantwoorde liefde en een writer’s block. Haar redacteur stuurt haar daarom naar een villa op Sicilië, in de hoop dat ze een thriller aflevert die het succes van de eerste evenaart.
De villa is een ideale plek om te werken, maar het toetsenbord blijft onberoerd. Er is te veel afleiding en Hannah stelt het schrijven steeds uit, totdat ze op een ochtend wakker wordt op een plaats delict en opeens zelf een verdachte is.
Tegen het nadrukkelijke bevel van de politie in begint Hannah haar eigen onderzoek, waarin ze wordt bijgestaan door een jonge Italiaanse agent. Kan Hannah de identiteit van de moordenaar achterhalen?
Onder de felle zon | Jenny Lund Madsen | ISBN 9789026370557 | € 23,99 | uitgeverij Ambo Anthos | koop Onder de felle zon bij je lokale boekhandel of bij bol.com (ook beschikbaar als e-book en als luisterboek)
Voor altijd in Sicilië
Wanneer Natalie Russo’s aanvraag voor het Italiaanse staatsburgerschap wordt afgewezen, heeft ze twee maanden om een andere manier te vinden om in Sicilië te blijven of de droom op te geven die haar over de oceaan bracht.
Wanhopig wendt ze zich tot de enige persoon die zou kunnen helpen: Alessandro Leone, de chagrijnige advocaat die duidelijk denkt dat ze gewoon een andere verwende Amerikaanse is die Europese fantasieën najaagt.
Alessandro heeft idealistische buitenlanders zien komen en gaan, gebroken dromen en onbetaalde huur achterlatend in hun kielzog. Maar iets over Natalies koppige weigering om op te geven kruipt onder zijn zorgvuldig bewaakte huid.
Wanneer hij met tegenzin toestemt om te helpen bij het onderzoeken van haar verwarde familiegeschiedenis, verwacht geen van beiden dat hun partnerschap explosieve geheimen zal onthullen die begraven liggen in Siciliaanse bergdorpjes.
Wanneer Alessandro haar een verstandshuwelijk aanbiedt om haar problemen op te lossen, weigert Natalie—ze zal zich niet tevreden stellen met een relatie gebouwd op papierwerk en medelijden.
Nu staat Alessandro voor een onmogelijke keuze: de vrouw op wie hij verliefd is geworden laten ontsnappen of vechten voor een liefde die nooit had mogen gebeuren met een vrouw die zoveel meer verdient dan hij kan bieden…
Voor altijd in Sicilië | Lena Bianchi | ISBN 9798231606351 | € 5,49 | alleen verkrijgbaar als e-book
Alle ogen op jou
De introverte Melody is klaar met haar saaie baan bij de gemeente. Ook het eeuwige rotgevoel over de relatie met haar ex moet maar eens afgelopen zijn. Een erfenis van haar tante, de overname van een prachtige B&B bij het Comomeer, lijkt dan ook een geschenk uit de hemel.
De enige voorwaarde die Melody op moet volgen, is dat ze deelneemt aan een televisieprogramma. Bij de gedachte alleen al wil ze naar de wc rennen, de deur op slot draaien en er nooit meer uitkomen. En ingaan tegen je intuïtie is nooit een goed idee, toch?
Durft Melody zichzelf te laten zien en de B&B op de kaart te zetten? Of is het runnen van een magisch verblijf in Italië eigenlijk helemaal geen goed idee?
Alle ogen op jou | Mireille van Leur | ISBN 9789083528304 | € 25,95 | uitgeverij Kabook | bestel Alle ogen op jou bij je lokale boekhandel of bij bol.com
Afspraak in Ligurië
Sophie ontvangt een uitnodiging van haar jeugdvriendin Cathérine, die samen met haar man Matteo een prachtige agriturismo runt aan de Italiaanse kust. Na de pijnlijke breuk met haar vriend Julien besluit Sophie zonder aarzeling de uitnodiging aan te nemen. Een korte vakantie is precies wat ze nodig heeft.
Zodra ze aankomt in Ligurië, botst ze op Alex, de jongere broer van Cathérine. Herinneringen aan hun gedeelde verleden komen bovendrijven en Sophie voelt ergernis opborrelen. Zal Alex haar vakantie verstoren?
Terwijl Sophie haar tijd doorbrengt in deze betoverende regio, ontmoet ze een charmante man op het huwelijksfeest van Matteo’s nicht. Hij maakt haar het hof en ze wordt meegezogen in zijn mysterieuze wereld. Maar niets is wat het lijkt. Zal Sophie de waarheid ontdekken voordat het te laat is?
Afspraak in Ligurië | Hilde Dumez | ISBN 9789493293502 | € 22,95 | bestel Afspraak in Ligurië bij je lokale boekhandel of bij bol.com
Het vergiftigde feest
Anna kan het bijna niet geloven: het huis van haar nonna in het stadje Fontenaia ziet er nog bijna precies zo uit als in haar jeugdherinneringen. Een paar muren staan scheef en het dak lekt, maar de abrikozenboom in de verwilderde tuin draagt nog steeds de lekkerste vruchten.
Om de villa in Toscane van een dreigende verkoop te redden, heeft Anna geld nodig. Ze besluit daarom een baan als serveerster aan te nemen. Maar na een groot familiefeest, staat Anna opeens onder verdenking van moord.
Om haar onschuld te bewijzen, besluit Anna zelf op onderzoek uit te gaan. Gelukkig krijgt ze daarbij hulp van nieuwe vrienden. Al snel stuit Anna op een duister geheim – en komt ze gevaarlijk dicht bij de moordenaar…
Het vergiftigde feest | Elisabeth Frank & Christian Homma | ISBN 9789021056333 | € 7,99 | uitgeverij Luitingh-Sijthoff | alleen verkrijgbaar als e-book
Lees ook De erfenis van de wijnmaker, Bitterzoete honing en Een moordenaar te veel, respectievelijk het tweede, derde en vierde deel van deze serie.
Fulvia
Historica Jane Draycott reconstrueert het leven van Fulvia, een van de beruchtste vrouwen uit het oude Rome. Ze was geen keizerin, geen koningin, geen heilige, maar wél een van de invloedrijkste vrouwen van haar tijd.
Fulvia, geboren rond 80 voor Christus in een prestigieuze familie, liet als een van de weinige Romeinse vrouwen het huiselijke leven achter zich. Ze wist via drie huwelijken, met onder wie Marcus Antonius, ongekende politieke en militaire macht te vergaren.
Voor haar succes betaalde ze een hoge prijs. Haar huwelijken waren kortstondig, drie van haar kinderen kwamen gewelddadig om het leven, en ze werd constant belasterd door vijandige mannelijke tijdgenoten. Toch liet ze een spoor na dat niet werd uitgewist.
Over Fulvia is meer bekend dan over vrijwel alle andere vrouwen uit het oude Rome, juist omdat ze het doelwit was van zoveel smaad. Historica Jane Draycott onderscheidt feit van fictie, reconstrueert deskundig Fulvia’s leven en belicht zo de onbekende politieke rol van vrouwen in de Romeinse Republiek en het Romeinse Rijk.
Fulvia | Jane Draycott |vertaald door Ruud van de Plassche | ISBN 9789401920209 | € 29,99 | uitgeverij Omniboek | bestel Fulvia bij je lokale boekhandel of bij bol.com (ook beschikbaar als e-book) | lees hier alvast een fragment
Luna de hond – avontuur in Rome
Een mooi prentenboek voor nieuwsgierige kinderen vanaf vijf jaar, over Luna, die in een groot huis in het oude Rome woont. Ze ligt lekker te dutten in de binnentuin wanneer haar speurneus opeens een geur oppikt. Er staat iets in brand!
Snel gaat Luna op zoek naar het vuur en maakt ze haar baasjes wakker. Zullen ze de brand op tijd kunnen blussen? Het spannende verhaal van Luna, de hond die een held werd in het oude Rome.
Achter in het boek vind je wat op maat geschreven informatie over het oude Rome. Ideaal als voorbereiding op een bezoek aan de Eeuwige Stad met jonge kinderen.
Luna de hond – avontuur in Rome | Timo Epping & Veronica Nahmias | ISBN 9789044854220 | € 18,95 | uitgeverij Clavis | bestel Luna de hond bij je lokale boekhandel of bij bol.com
Rome, Kerk, Wereld
De katholieke kerk is een spiritueel imperium, een wereldwijd-opererende organisatie, bezield door één idee. Maar ook: een hiërarchische machtsmachine, geleid door één man, de paus, en zijn bestuursapparaat, de Curie, vanuit één centrum, Rome – en dat al bijna tweeduizend jaar lang.
Al in de eerste eeuw van de christelijke jaartelling breidde het christendom zijn invloed uit in alle landen rond de Middellandse Zee. In de volgende eeuwen organiseerde deze godsdienst zich duidelijk als een Kerk, en die drukte, vanaf de vierde eeuw, haar religieus-culturele stempel ook op delen van Noord- en Oost-Europa, voorbij de Romeinse rijksgrens.
Vanaf de twaalfde en dertiende eeuw trokken haar missionarissen naar Centraal-EurAzië, en bereikten zelfs China. Sedert de zestiende eeuw verspreidden zij het katholieke christendom in Afrika en de beide Amerika’s. Tot slot werd de ‘kerk van Rome’ in de late negentiende eeuw een ‘wereldkerk’, met gelovigen in alle vijf continenten.
Dit boek schetst hoe de Katholieke Kerk die positie heeft veroverd, soms met middelen die haaks stonden op de kern van haar boodschap, haar ideologie. Het laat ook zien hoe de Kerk in haar bestuurscentrum en spirituele hart, Rome, door de eeuwen heen haar wereldomspannende ambities en pretenties heeft uitgedrukt en kracht bijgezet door architectuur, beelden, schilderijen en andere vormen van (visuele) propaganda.
De indrukwekkendste voorbeelden, zoals de fresco’s in het Palazzo del Quirinale, het Sint-Pietersplein en de Sint-Pieter, worden nader geanalyseerd, evenals de organisatie en betekenis van de Heilige Jaren.
Rome, Kerk, Wereld – het spiritueel imperialisme van de pausen | ISBN 9789061096399 | € 19,50 | Bekking & Blitz Uitgevers | bestel Rome, Kerk, Wereld bij je lokale boekhandel of bij bol.com
De dichtende paus
Damasus (circa 305-384) was een van de actiefste Romeinse bisschoppen van het vroege christendom. Hij hield zich naast theologie ook volop bezig met kunst, literatuur en politiek, en hij staat ook wel bekend als de eerste dichtende paus.
Een deel van zijn gedichten is nog altijd in Rome te bewonderen, omdat hij ze in kalligrafisch schrift in steen liet graveren. Zijn poëzie had als doel om martelaarsgraven in kerken, catacomben en op begraafplaatsen te verfraaien en aantrekkelijk te maken voor pelgrimage of religieus toerisme.
Daarnaast moesten zijn gedichten zijn eigen positie verstevigen in een hopeloos verdeelde gemeenschap van Romeinse christenen.
De dichtende paus brengt de overgeleverde epigrammen van Damasus voor het eerst in het Nederlands – in metrische vertaling – samen en biedt inzicht in de historische en culturele context waarin deze tot stand kwamen.
Voor de liefhebber van het Latijn zijn Damasus’ gedichten ook in proza-versie opgenomen, om lezing in het origineel te vergemakkelijken. Zo komt de pauselijke poëzie weer tot leven en vormt Damasus’ poëzie een literaire gids naar het vroegchristelijke Rome van de vierde eeuw.
De dichtende paus | Roald Dijkstra | ISBN 9789048568703 | € 22,50 | Amsterdam University Press | bestel De dichtende paus bij je lokale boekhandel of bij bol.com
Dada – Artemisia Gentileschi
Dit nieuwe nummer van Dada, het tijdschrift over kunst en kunstgeschiedenis van Plint, is gewijd aan een van de talentvolste kunstenaars uit de barokperiode. Ondanks dat ze werd overschaduwd door veel van haar mannelijke tijdgenoten, maakte ze ongelooflijke schilderijen vanuit een vrouwelijk perspectief – iets wat veel van haar leeftijdsgenoten niet konden.
Je leert van alles over deze bijzondere vrouw en de tijd waarin ze leefde. Er is een ABC-met alle moeilijke woorden die iets met Artemisia te maken hebben en je gaat zelf aan de slag met de technieken die zij ook gebruikte.
Dada – Artemisia Gentileschi | Mia Goes | ISBN 9789493352568 | € 10,95 | uitgeverij Plint| bestel Dada bij je lokale boekhandel of bij bol.com
De weemoed van de reiziger
Jan Brokken verstaat de kunst van het reizen. In zijn imposante oeuvre staan een nieuwsgierigheid naar menselijke verhalen en onverwachte ontmoetingen centraal. Zijn liefde voor kunst is minstens zo groot en fundamenteel.
In De weemoed van de reiziger komen beide liefdes samen, in veertien verhalen over kunstenaars en de reizen die ze maken, vol weemoed of levenslust, vol dromen, avontuur, liefde, verwondering, heimwee en wijsheid.
De weemoed van de reiziger is een boek dat raakt aan de menselijke essentie: als geen ander maakt Brokken duidelijk dat reizen en kunst ons in beweging zetten, of je nu met Goethe in Rovereto neerstrijkt of in Napels.
De weemoed van de reiziger | Jan Brokken | ISBN 9789045051994 | € 24,99 | uitgeverij AtlasContact | koop De weemoed van de reiziger bij je lokale boekhandel of bij bol.com (ook beschikbaar als e-book)
Reizen is onzin
Zonder zichtbare aanleg voor reizen gaan Frank Heinen en zijn vriendin op pad: naar Italië, Noord-Frankrijk, naar China. Aangewezen op elkaar, in het schemergebied tussen afzien en vakantie, worstelend met tandwielen, menukaarten en onwillige pensionhouders, zijn ze op weg naar nergens.
Reizen is onzin gaat over de wens samen iets mee te maken en over het probleem dat er bij ieder uitzicht altijd iemand voor gaat staan – meestal jijzelf.
Reizen is onzin | Frank Heinen | ISBN 9789493399303 | € 26,99 | Das Mag Uitgeverij | bestel Reizen is onzin bij je lokale boekhandel of bij bol.com | (ook beschikbaar als e-book)
Welk boek lees jij deze zomer?
Veel leesplezier!
Weer zo vreselijk jammer dat de italiaanse titels van de boeken niet vermeld worden!
Vriendelijke groet, hanneke
De Italiaanse titel van het boek Venuskind is volgens mij Nacida de Venus. geschreven door Sonia Lleonart Dormua.
De andere boeken zijn niet geschreven door Italiaanse auteurs en dan is het maar de vraag of ze überhaupt vertaald zijn in het Italiaans.
Venuskind is ook niet vertaald vanuit het Italiaans, het is een Spaanse auteur. Bij Italiaanse vertalingen zetten we de originele titel er altijd bij.
Ciao Hanneke,
voor de zoveelste keer: de Italiaanse titels staan er ALTIJD bij, ALS het boek vertaald is vanuit het Italiaans. Als dat niet het geval is, staat de Italiaanse titel er logischerwijs niet bij, want vaak is het boek dan bijvoorbeeld uit het Engels of Duits vertaald of van een Nederlandse auteur. Ik snap niet zo goed waarom je deze opmerking keer op keer blijft maken, de uitleg lijkt me duidelijk en de uitvoering is van onze kant consequent.